Nieuws
De huurder van 2026 betaalt niet meer voor vierkante meters alleen.
Analyse
Waar huurders vroeger vooral keken naar locatie en huurprijs, zien we vandaag een verschuiving naar wooncomfort en energieverbruik. Een appartement van €950 per maand met lage energiekosten blijkt vaak aantrekkelijker dan een appartement van €850 met een slechte energiescore.
Voor verhuurders betekent dit dat investeringen in isolatie, ventilatie en efficiënte verwarmingssystemen steeds vaker renderen. Niet alleen via waardestijging van het pand, maar ook via een snellere verhuurbaarheid.
Opvallend is dat woningen met een minder gunstig EPC-label langer op de markt blijven staan dan enkele jaren geleden. Dat vertaalt zich niet altijd in lagere huurprijzen, maar wel in een langere leegstand.
Conclusie
De toekomstige winnaar op de huurmarkt is niet noodzakelijk de goedkoopste verhuurder, maar degene die de laagste totale woonkost kan aanbieden.